Poslanci definitivně potvrdili: Účast veřejnosti ve stavebním řízení zůstane zachována(zdroj sdružení Arnika)

23.09.2012 13:41

Poslanci definitivně potvrdili: Účast veřejnosti ve stavebním řízení zůstane zachována

PRAHA - 19.9.2012

Účast veřejnosti ve stavebním řízení dnes definitivně schválili poslanci. Hlavní podle Arniky a Zeleného kruhu je, že občané budou mít nadále právo vyjadřovat se k záměrům a požadovat změny u stavebních projektů, které by mohly negativně ovlivnit prostředí, v němž žijí. Pro zákon hlasovalo celkem 122 poslanců, pouze komunisté se hlasování zdrželi (1). Zákon už čeká jen na podpis prezidenta.

 

„Vláda, poslanci a i senátoři jednoznačně podpořili zachování účasti občanů při rozhodování o jejich okolí. Potvrdili její význam v ochraně kvalitních podmínek pro život lidí, boji proti korupci i zkvalitňování práce úřadů,“ uvádí expert Zeleného kruhu Daniel Vondrouš.

„Za nejpodstatnější považujeme, že účast veřejnosti v řízení byla zachována a že se pod kontrolu úřadů i veřejnosti dostala činnost takzvaných autorizovaných inspektorů. Příkladů, kdy veřejnost účastí v řízení významně pomohla ochraně svého okolí nebo poukázala na podivné jednání, je totiž nepočítaně,“ dodává Martin Skalský ze sdružení Arnika.

Vyhledávání

Kontakt

Za lepší životní prostředí v Otrokovicích

Štítky

Nebyly nalezeny žádné štítky.